Erkekler için şekilsiz ve seyrek sakal veya bıyık yapısı çoğu zaman takıntı seviyesinde sorun olmaktadır. Yanık, yaralanma izlerinden ve köselikten küçük bir medikal operasyonla çok kısa sürede kurtulabilir, istediğiniz şekilde sakal veya bıyıklara sahip olabilirsiniz. Sakal ve bıyık ekimi 22 yaş sonrası için uygundur.

Sakal Ekimi Bıyık Ekimi

Sakal & Bıyık Ekimi

Operasyona başlamadan önce planlama yapılır. Hastanın durumu değerlendirilir, ekilecek yerlerin planlaması ve enseden alınacak greft miktarı hesaplanır. Greft alınacak bölge tıraşlanarak kıllar kısaltılır ve ağrısız acısız bir operasyon için lokal anestezi yapılır. Alınan kıl kökleri sakal ve bıyık bölgelerinde önceden planlanarak açılmış kanallara yerleştirilir.
Fue yöntemi ile sakal ve bıyık ekiminde istenilen yerden ihtiyaç miktarı kadar kıl kökü (greft) alınarak sakal ve bıyık bölgesine ekimi yapılmaktadır. Donör olarak en sık kullanılan alan kafanın arka kısmı yani ense bölgesidir. Enseden greft alımından sonra hafif bir kızarıklık oluşsa da kısa zamanda geçer ve ensede bir seyrelme görülmez. Diğer sakal ve bıyık kıllarının doğrultusuna uygun ekim yapıldığından nakil sonrası görünüm çok doğal olur. Sakal ekimi için genellikle 3000 greft yeterli olmaktadır. Bıyık  için gerekli miktarsa genellikle 400-800 greft civarındadır. Sakal veya bıyık ekilen alanlarda, ekimden hemen koyu kırmızı bir görünüm olur ve ilk yıkamada temizlenir. Sakal ve bıyık ekilen alan 1 gün sonra yıkanabilir, yıkamayla ekilen sakallar ve bıyıklar görünür hale gelir. Ekim alanında kıl diplerinde kırmızılıklar oluşursa da 1-2 hafta içinde kaybolurlar.