Saç nakli konusunda anlaştığımız bayan hastamız anlaştığımız gün ve sabah tam saatinde operasyon için hastanemize geliyor. Biz medikal ekip olarak randevusuna sadık hastalarımızı çok seviyoruz. Özellikle sabah seansı hastalarımız için medikal ekibimiz çok erken saatlerde ameliyat hazırlıklarını yapıp bitirdikten sonra zamanında gelen hastalarımız sayesinde ekibimiz kendilerini adeta mükafatlandırılmış hissetmektedir.

Saç Ekimi Bitiriliyor

Saç Nakli Operasyonu

Neşe içinde, çalışma kolaylığı sağlamak için hastamızın saçlarını kısaltarak operasyona başlıyoruz. Saçlar tıraş edilip kısaltıldıktan sonra operasyonun ağrısız geçmesi için lokal anestezi uyguluyoruz. Lokal anestezinin etkisini göstermesini beklerken saç ekilecek bölgeleri işaretliyoruz. Ense bölgesinden önceden karar verdiğimiz yetecek sayıda saç kökü alarak işaretlemiş olduğumuz bölgelere diğer saçlara uygun yönde transferini yapıyoruz. Operasyon süresi ekilecek saçın miktarına ve hastamızın dayanıklığına göre 4-5 saat sürebilmektedir.
Bayan hastamızın saç nakli operasyonu 4 saat civarında sürdü. Ameliyat sonu pansumanları yapılıp yeni saçlar için uygulaması ve dikkat etmesi gerekenler konusunda bilgilendirilerek eve uğurlandı.

Yazının Devamı