Saç ekimi öncesi

Saç ekimi öncesi saç nakli için uygun olup olmadığınızı tespit etmemiz için öncelikle ense bölgenizdeki saç yapınızı görmemiz gerekir. Yeterli miktarda sağlıklı saçlara ve bazı sağlık koşullarına sahip hastalarımıza saç ekiminden önce uyulması gereken şartlarla birlikte saç ekim operasyonu için gün verilir.

Saç ekimi öncesi tarafınıza yapılan öneriler ve hazırlıklar

  • Saç ekimi için uygun olup olmadığınızı anlayıp karar vermek için sizi kliniğimizde kısa bir süre misafir etmemiz gerekiyor. Sonuçları hakkında şüphemiz olabilecek operasyonlara karşıyız.
  • Saç ekimi için gün kararı almadan önce operasyondan önceki 1 gün ve sorasındaki 3 gün dinlenebileceğiniz şekilde kendinizi ayarlayın. Stressiz dingin bir bedenle he şey daha güzel gidecektir.
  • Randevu aldıktan sonra asla saç tıraşı olmayınız ve randevunuz olan operasyon günü saç ekim merkezimize mutlaka kahvaltı dozunda hafif şekilde yiyerek ve asla içki ve sigara kullanmadan geliniz. Sorunsuz bir saç ekim seansı için bu tedbirler önceliklidir.
  • Yeni ekilen saçlara sürtünerek zarar vermemesi için operasyon günü tişört yerine başınıza sürtünmeden çıkarıp giyebileceğiniz rahat ve yakasız gömlek giyiniz. 
  • Özel durumlarda lütfen merkezimizi arayınız ve randevunuza yukarıdaki önerileri uygulamış olarak lütfen tam zamanında geliniz.

Saç ekim merkezi operasyon hazırlıkları

  • Saç nakli operasyonu sırasında sizin ve sağlık personelimizin sağlıkları açısından riskli durumların ortaya çıkmaması için öncelikle kan testi yapılır. Kan testinin sonucunun istediğimiz gibi sonuçlanması durumunda hazırlıklara devam edilir.
  • Operasyon için karşılıklı haklarımızın korunması amacıyla bizlere izin verdiğinize dair bir onay evrakını imzalamanız istenecektir. Lütfen iyice okuyup ve anlayıp doldurduktan sonra imzalayınız.
  • Sıra saç ekim planlamasına gelmiştir. Bu aşamada başınızın saçsız bölgelerinin ekim şekli planlanırken, ense bölgenizden çıkarılacak saç greft miktarı da hesaplanır.
  • Planlama saçınızın doğal şeklini de dikkate alınarak bittikten sonra saçınız tıraş edilerek operasyona hazırlanır ve ameliyat kıyafetleri giydirilerek operasyon odasına alınır.

Saç ekim öncesi hazırlıklar hakkında genel hatlarıyla bilgi vermeye çalıştık. Saç ekimi hakkında da bilgilenmek için lütfen saç ekim süreci başlıklı yazımızı da okuyunuz. Çok daha fazla bilgilenmek ve özel sorularınıza cevap almak için lütfen saç ekim merkezimizi arayınız.

Bu sayfayı Facebook'ta paylaş
Turkish English Arabic