Saç ekim süreci

Saç ekim süreci hastanın operasyona uygun hale getirilmesine, ekilmesi planlanan saç miktarına, bazı kişiye özel durumlara, verilen molalara ve ön görülmeyen durumlara bağlı olarak 4 -9 saat arası sürebilir. Hastamız ameliyat sonrası bakım için uyulması gerekenler konusunda bilgilendirilerek taburcu edilir.

Saç ekim süreci boyunca saç ekimi nasıl yapılır?

  • Hazırlık aşamasını geçen hasta, önce sedye üzerine yüzüstü yatırılarak tüm kafa lokal anestezi için dezenfekte edilir. Lokal anestezi sayesinde sadece kafa bölgesi hissizleştiği içim hasta greft alma ve saç ekimi için kanal açma sırasında hiç acı duymaz ve bilinci açıktır.. 
  • Ense görümünü bozmayacak şekilde önceden planlanmış miktarda greft, ense bölgesinden mikro motorla çıkarılır ve ekim için başka bir ekip tarafından hazırlanırken diğer yandan işi bitenense bölgesi 3-4 gün sonra yıkanarak açılmak üzere bandajla kapatılır.
  • Sıra saç nakli aşamasına geldiğinden hastaya tekrardan lokal anestezi yapılır. Lokal anestezi hastanın acı cevabına göre her 15 – 20 dakikada bir tekrarlanarak yapılır.
  • Hastanın başında saç ekilmesi önceden planlanmış yerlere saçın orijinal yönüyle aynı yönde mikro kanallar açılır. Bu kanalların yönleri görünümün bozulmaması için saçınızın doğal yönleriyle aynı olması gerekmektedir. Bu kanalların miktarı yaklaşık olarak çıkarılan saç kökü sayısı kadardır.
  • Saç köklerinin açılan mikro kanallara yerleştirilmesi işlemi ekilen saç köklerinin miktarına bağlı olarak 1-4 saat arası sürebilmektedir. Saç ekim süreci sonunda yeni ekilen saçların üstü kapatılmaz.
  • Operasyon sonrasında yeni ekilen saçlarınız dış etkenlere karşı çok hassastırlar. Birkaç gün kafanızı bir yere sürtmemeye veya çarpmamaya çok dikkat etmelisiniz.
  • Saç ekim ameliyatı tamamlanan hastaya saç ekim sonrası bakım önerileri verilerek dinlenmek üzere evine gönderilir. Verilen çabaların sonucunun beklediğiniz gibi olması için saç ekimi sonrası tavsiyelerimizi mutlaka uygulayınız.

En fazla tercih edilen  FUE saç ekimi yöntemini kullanmaktayız

Saç ekimi için tüm dünyada ve ülkemizde günümüzün en fazla tercih edilen, en güzel neticeyi veren FUE yöntemi kullanmaktayız. Binlerce müşterimizin saç ekimi bu yöntemle yapılmış  olup çok yüksek müşteri memnuniyeti oranına sahiptir.

Bu aşamadan önceki çalışmaları anlatan saç ekimi öncesi hazırlık bölümünü de okumanızı da öneririz.

 

Bu sayfayı Facebook'ta paylaş
Turkish English Arabic